Понеділок, 18.11.2024, 13:17


Головна
Реєстрація
Вхід

Hello Гість | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Андрей Кириленко
TDwestДата: Понеділок, 22.02.2010, 22:44 | Повідомлення # 1
DUDE
Група: Администраторы
Повідомлень: 188
Репутація: 1
Статус: Offline

Андрій Кириленко

Родився: 18/02/1981.
Клуб: Utah Jazz.
Номер: 47.
Ріст: 2.06 м.
Вага: 103 кг.
Школа: спортшкола Фрунзенського району Санкт-Петербурга.
Амплуа: легкий форвард.

«АК-47» - це модель автомата Калашникова, а «за сумісництвом» - ініціали та ігровий номер Андрія Кириленка, першого російського баскетболіста, який пройшов разом зі своєю командою в плей-офф НБА. Наділивши Андрія - точно так само, як колись тенісиста Кафельникова, - мілітаристським прізвиськом, Америка ніби зайвий раз підкреслила убогість і стереотипність уявлень про Росію, поширених на Заході: самовари, горілка, зима, Червона армія ... що там ще? А ще, як раптом з'ясувалося, класний баскетбол. «Куди ти їдеш, Андрій? В Америці тебе задавлять, замаринуйте на лавці ... "Сам Кириленко тепер не без злорадства згадує похмурі напуття давності. Щоб змусити скептиків прикусити мови, йому вистачило одного сезону.

Белие хлопці вміють стрибати Втім, вітчизняних скептиків було неважко зрозуміти: для попередніх поколінь російських баскетболістів «американська мрія» залишалася фатально недосяжною. Десяток матчів Сергія Базаревіча за «Атланти» та дворічні посиденьки на лавці «Портленда» Микити Моргунова, так всерйоз і не понюхати пороху, - ось і все, чим відзначилася Росія в головній баскетбольній лізі світу. Але інших резонів сумніватися у придатності Кириленко не існувало - щедрість, з якою його обдарувала природа, була очевидна для будь-якого. «Мені доводилося бачити гравців з таким стрибком, з такою координацією, з такою працьовитістю, з таким характером переможця, з таким ігровим інтелектом, з такою технікою, - каже колишній тренер ЦСКА і нинішній наставник збірної Росії Станіслав Єрьомін. - Окремо. Але баскетболістів, що поєднують в собі всі ці якості, в Росії не було дуже давно. Можливо - ніколи ».

Спеціалісти успіхам Кириленко в останні роки захопилися не занадто сильно. Отудівлялісь давно, коли йому було 13-14. Далі Кириленко отримував аванс за авансом і відпрацьовував всі до одного. У п'ятнадцять років - дебют в російській суперлізі у складі пітерського «Спартака». У шістнадцять - титул кращого молодого гравця країни і срібна медаль чемпіонату Європи серед юнаків. «Тоді ж ми подарували йому форму ЦСКА і стали переконувати перейти в нашу команду, - згадує Станіслав Єрьомін. - До речі, цю форму Андрій зберігає дотепер ». У сімнадцять перехід в ЦСКА відбувся, а Кириленко почали готувати вже не стільки європейську, скільки американську кар'єру. У вісімнадцять років Андрій потрапив на драфт НБА, де раніше ніколи не помічали настільки юних уродженців Старого Світу. У двадцять на рік від'їзду за океан, його колекція титулів збагатилася титул найкращого баскетболіста Європи. Вся біографія Кириленко поки - суцільний підйом, без будь-яких спадів або драматичних колізій. Поза сумнівом, пік цієї уявної кар'єрними кривий ще попереду. Сперечатися можна хіба лише про те, яких висот вона досягне. Станіслав Єрьомін впевнений, що дуже великих: «У Кириленка є все, щоб рости ще років п'ять і не опиратися при цьому у власний стелю».

З перших кроків у дорослому баскетболі, ще не перетворившись на повноцінну зірку, Кириленко демонстрував всі ознаки благородної, зразкової зірковості: перший приходив на тренування і останнім йшов з роздачі автографів. Став загальним улюбленцем, який якщо чимось і бентежив, так тільки свою безмежну правильністю. Кириленко виглядав класичним героєм для журнальних обкладинок - чарівною, чемним і повністю зосередженим на своїй справі - ще до того, як став на ці обкладинки потрапляти.

Ереміна у свій час дорікали за надмірну експлуатацію головного російського вундеркінда, ще не зміцнів фізично. Тренер упевнений, що не помилявся: «По-перше, Кириленко був потрібен команді. По-друге, покладена на нього роль лідера була потрібна Кириленко. Головна особливість Андрія: чим складніше, екстремальніше ситуація - тим більша ймовірність, що він прийме правильне рішення. Андрій - гравець не шаблону, а інтуїції. Його кращими матчами майже завжди були самі важкі. Тому я підтримав Кириленко в його прагненні виїхати до Америки вже в 20 років: для подальшого зростання йому був потрібен принципово інший, більш високий рівень складності ».

Весь цей «Джаз» Закінчивши школу баскетбольної суперзірки екстерном, одного необхідного навички Андрій так і не придбав - не навчився говорити гладко і безбарвно. У нього немає в запасі набору готових формул - його слова як і раніше, висловлюють цілком певний сенс. У перші місяці американської кар'єри вони несли в собі подив: Національна баскетбольна асоціація виявилася не зборами небожителів, а всього лише когортою добре розкручених ремісників, нехай і дуже вмілих. «Як безпосереднього суперника Кріс Уеббер не видався мені таким вже й великим, яким представлявся по телевізору. Слава американським режисерам », - коментар Андрія після однієї з зустрічей, цілком типовий. Кому-то в Росії цього розчарування рекламної яскравості НБА здалося зарозумілість, симптом зіркової хвороби. Але тільки не тим, хто особисто знайомий з Кириленком і знає, що у нього до цієї хвороби надійний імунітет. Андрій просто придивляється до НБА і ділиться своїми враженнями.

Не менш цікаво було спостерігати і протилежне: як американський баскетбол прийняв Кириленко. «Андрій ще багато чого не знає про НБА, - говорив на перших порах тренер« Юти »Джері Слоан. - Пластается за м'ячем по паркету, наче це остання гра сезону, а не один з вісімдесяти двох ». У цій констатації «незнання» не було й тіні критики - тренер висловлював непідробне здивування, змішане з похвалою. «Не знає, от і добре - хай повністю віддається грі і далі», - завершував свої спостереження Слоан. «Нам говорили, що цей хлопець перспективний, - сказав трохи пізніше лідер« Юти »Джон Стоктон. - Але не сказали, що під «перспективою» мається на увазі вже поточний сезон ». «Здорово, що я граю з ним в одній команді, а не в різних. Ненавиджу, коли накривають мої кидки », - захоплювався Карл Мелоун, і дивувався умінню Кириленко бути всюдисущим в обороні. Поєднання різкості з умінням розгадувати задуми противника, притаманне Андрію, здавалося рідкісним навіть для бувалої Америки. «НБА - це важка щоденна робота. Але Кириленко примудряється отримувати від неї задоволення », - не переставав дивуватися Слоан.

Згодом здивування змінилося захопленням, що під кінець сезону стало мало не загальним. Преса і громадська думка вже навішали на Кириленко ярлик висхідної зірки. Серед авторитетів, які складають журі НБА, яке присуджує призи за підсумками сезону, дехто число його кращим новачком ліги. Якщо така думка американців - чому б і нам у Росії не вважати так само? «Говорячи про слабкі місця Кириленко, багато хто називає дальній кидок і уміння обігравати противника« один в один », - говорить Станіслав Єрьомін. - Але ці уявлення старіють на очах. Андрій чудово знає свої мінуси і постійно над цим працює. Саме в цьому причина його нестримного прогресу ». Солт-Лейк-Сіті - нудно місто, підлеглий жорстким нормам мормонської моралі. Самая Благопристойна в Америці столиця штату. Торгівля спиртним там обмежується парою магазинчиків десь на окраїні, нічне життя взагалі відсутнє. Загалом, згубне місце для молодого, пресильного, багатого хлопця, їздить на кабріолеті. Але не для Кириленко. Він і в Росії не мав славу мисливцем до розваг, дивуючи партнерів по команді своєю відданістю баскетболу. Вечори проводив за комп'ютером або ігровою приставкою, для чого навіть у поїздки брав з собою маленький телевізор.

В цьому відношенні Кириленко пощастило: він потрапив у свою команду. Старомодна, благовидий «Юта» куди ближче йому, ніж лос-анджелеський «Лейкерс» і «Кліпперс», великий і малий філії Голлівуду. Або не гребує травичкою і нічними пригодами баскетбольна молодь з інших мегаполісів. Баскетболісти «Юти» рідко стають героями скандальних хронік. У живих легенд цього клубу Стоктона і Хорначека - по п'ять дітей, причому ні одного позашлюбного. У лютому у Кириленка народився син Федір, і він поповнив число респектабельних батьків сімейства, які грають у «Юті». «Та я сам ще дитина, - швидше всерйоз, ніж жартома говорить перший російського баскетбольного зірка, сертифікована в Америці. - Тепер у мене буде з ким пограти в приставку ».

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024

 POWERED BY TDwest & SVshka